IRAK’LI YATIRIMCILAR ORGANİZE’DE

(Haber Merkezi) Gemerek Organize Sanayi Bölgesi son zamanlarda yapılan yatırımlarla deyim yerindeyse hayat bulmaya başladı.

IRAK’LI YATIRIMCILAR ORGANİZE’DE

    (Haber Merkezi) Gemerek Organize Sanayi Bölgesi son zamanlarda yapılan yatırımlarla deyim yerindeyse hayat bulmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Irak’lı yatırımcılar tarafından açılan mineral gübre tesisi törenle açıldı. Törene Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin ve Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı katılırken kurban kesilerek tesis hizmete açıldı.
     Erciyes Mineral Gübre isimli firmanın Gemerek Organize Sanayi Bölgesinde yaptığı açılışta konuşma yapan Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin; “Sayın Belediye Başkanım ve kıymetli hazirun. Hepiniz Erciyes Mineral Gübre’nin açılış törenine hoşgeldiniz. OSB yıllardır Gemerek’te hizmet veriyor. Şimdilerde ciddi bir hızlanma oldu. Bunun en güzel göstergesi kıymetli firma temsilcilerinin burada bu oluşumu gerçekleştirmiş olmalarıdır. İnşallah ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olur. Burası ilçemiz için de ciddi bir istihdam kaynağı. İleride bu tesisin çok ciddi bir atılımla ilçemizin çehresini değiştireceğine inanıyorum. Emeği geçen herkese yeniden teşekkür ediyorum” dedi Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Gemerek OSB’de Erciyes Mineral Gübre firmasının açılış  davetine katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımızın da dediği gibi Organize 20 yıldır atıl durumdaydı. Bizler son dönemlerde çok büyük emek ve çaba sarfederek bugünlere geldik. Çok şükür şu anda 4 fabrikanın temelleri atılmış durumda. 2023 yılında açılışların yapılmasıyla eminim ki bu ilçe de işsizlik sorun olmaktan çıkacak. İlçe artık üreten bir ilçe haline gelecek. Gemerek OSB cazibe merkezi haline gelecek ve inanıyorum yeni fabrikaların temelleri atılacak. Gemerek için yatırımcılara ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Nice açılışlarda buluşmak üzere diyorum. Allah hayırlı ve uğurlu etsin”
Erciyes Gübre Mineral isimli firmada ilk etapta yaklaşık olarak 60 kişiye iş istihdam edileceği ve ilerleyen zamanlarda da bu sayının kapasiteye göre artırılacağı ifade edildi.22 Kasm 2022 Sal 07:13

http://www.gemerekgundem.com/haber/irakli-yatirimcilar-organizede-12671.html