Yeniçubuk'ta SEKAP Etkinlikleri Başladı...

Yeniçubuk Beldesinde Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, SEKAP kapsamında sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek sosyal sorumluluk faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oluyor.

Yeniçubuk'ta SEKAP Etkinlikleri Başladı...Yeniçubuk Beldesinde Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, Sivas'ta Eğitimin Kalitesini Arttırma Projesi (SEKAP) kapsamında sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek sosyal sorumluluk faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oluyor.

Proje kapsamında ilk olarak Aktif Gönüllüler Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret eden öğrenciler, burada dernek görevlilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette konu ile ilgili görüşlerini belirten Okul Müdürü Mehmet Çevik, "SEKAP kapsamında öğrencilerimizin ilçemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları hakkında bilgi edinmelerini, bu kuruluşların amaçlarının hizmetlerinin neler olduğunu öğrenmelerini amaçlıyoruz." dedi. 

SEKAP öğrencilerinin başarısını etkileyen okul ve aile işbirliği, verimli ve düzenli ders çalışma teknikleri, öğrenci motivasyonunu sağlayan etkenler ve başarıyı etkileyen faktörler hakkında çeşitli çalışmaların yapılması veli ve öğrencilerin bu konular hakkında bilinçlendirilmesi gibi konuları kapsıyor.  CHA


23 Mart 2012 Cuma 19:11

http://www.gemerekgundem.com/haber/yenicubukta-sekap-etkinlikleri-basladi-2308.html