Gemerek Endüstri Meslek Lisesinden Uluslararası Başarı...

Gemerek Şehit Ahmet Karahan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kısıtlı imkanlarla 8 robot yaptı. 15-16 mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleşecek 6. Uluslararası Robot yarışmasına Sivas'tan tek okul olarak katılmaktadır.

Gemerek Endüstri Meslek Lisesinden Uluslararası Başarı... Gemerek Şehit Ahmet Karahan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi  kısıtlı imkanlarla 6.  Uluslararası Robot yarışmasına hazırlanıyor.

Gemerek Şehit Ahmet Karahan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Millî Eğitim Bakanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) tarafından 15-16 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen üniversite, lise, mesleki ve teknik liselerin katılımıyla  6. Uluslararası Robot Yarışmasında 5. kez Sivas İlini ve Gemerek İlçesini temsil ediyor.

Yarışmaya; Temalı Robot kategorisinde 2, Sumo Robot kategorisinde 4, Mini Sumo Robot kategorisinde 1, Çizgi İzleyen Robot  kategorisinde 1 olmak üzere toplam 8 robotla katılacak.

Elektrik ve Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Alper Ulaş ile Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Nevzat Bulut'un danışmanlıklarını yaptıkları robot yarışmasına Elektrik ve Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencileri Hamza Çolak, Süleyman Uğurlu, Kürşat Yılmaz ile Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğrencisi Emre Bozduman, hazırladıkları 8 robotla katılacaklar.

Okul müdürü Yüksel Eyertaş kısıtlı imkanlarla yürütülen bu çalışmaların Gemerek ilçe esnafının katkılarıyla ancak bu hale getirildiğini belirtti.

Selman Herdem
Ar-Ge, Strateji Geliştirme ve Proje Koordinasyon Sorumlusu15 Mayıs 2012 Salı 11:46

http://www.gemerekgundem.com/haber/gemerek-endstri-meslek-lisesinden-uluslararas-baar-2429.html